Подбаємо про майбутній урожай разом!

Подбаємо про майбутній урожай разом!

Найактивніший період для аграріїв припадає на весну, проте, слід памятати, що не менш важливим є осіннє підживлення. Ґрунт за сезон слабшає, втрачає масу живильних речовин, особливо в період вегетації рослин, а тому без підгодівлі не обійтися. Це дозволить відновити природний баланс ґрунту, підготувавши його не тільки до морозу, але і до наступного сезону висадки. Одним з таких важливих мікроелементів є фосфор. Він приймає участь в диханні, передачі енергії, спадкової інформації в рослині та розвитку кореневої системи.

Нестача фосфору у рослині на початкових етапах вегетації може призвести до негативних наслідків навіть після відновлення належного фосфорного живлення на більш пізніх етапах. Під впливом фосфору в листі починає активізовуватись і прискорюватись розкладання білків. Цей процес покращує водне живлення рослини, що призводить до більш раціонального використання води. На відміну від азотуфосфор не поступає в ґрунт разом з опадами, або завдяки фіксації симбіотичними бактеріями. Існують також інші фосфорні добрива найраціональнішим з яких суперфосфат, тому у цьому випадку варто звернути увагу на Superphoshate ТМАгросвіт. Головними перевагами, якого є достатній вміст другорядних поживних компонентів: сірки та кальцію, короткий час вивільнення фосфору, легка розчинність у воді. Крім цього дрібна фракція гранул суперфосфату запобігає порушенню регулювання клапанів масляних фільтрів в техніки.

Майже кожна сільськогосподарська культура має свої ознаки фосфорного дефіциту. В зернових культурах при дефіциті фосфору верхівя листків мають фіолетовочервоне забарвлення, при цьому рослина слабо кущиться. В картоплі листя набуває темно зеленого кольору, при дефіциті фосфору розміщується під гострим кутом від стебла, ріст рослини припиняється, до того ж на кінчиках листків зявляється темно коричнева смуга. На листі капусти зявляються прожилки та стають темно зеленими, а пізніше фіолетовими. Пізніше такого кольору набуває вся листова поверхня.

Надлишок фосфору в рослинах супроводжується появою некротичних плям, пожовтінням та опадінням листя.. Через збільшену кількістю фосфатів в ґрунті окремі елементи випадають в осад у вигляді малорозчинних солей, їх доступність для рослин знижується, а в рослин проявляються ознаки дефіциту мікроелементів (марганець, мідь, залізо, цинк, кобальт та ін.).

Забезпечення рослин фосфором:

Фосфор знаходиться в ґрунті в двох формах: мінеральній та органічній. Переважаючими є природні мінеральні фосфати, а їх загальний вміст залежить від вмісту гумусу в ґрунті та гранулометричного складу. Тому фосфор, котрий входить в органічну частину (фосфатиди, фітин білків) недоступний для рослин. Елемент стає доступним для рослин після його мінералізації, тобто розкладу фосфоровмісної органічної речовини мікроорганізмами до простих солей ортофосфорної кислоти. В результаті основними джерелами фосфору стають кальцієві, магнієві, калієві, алюмінієві солі ортофосфорної кислоти, однак вони засвоюються після їх гідролізу в ґрунті та перетворюються з допомогою ферментів котрі виділяє рослина. В різних ґрунтах наявні різні сполуки фосфору. В кислихце сполуки фосфатів алюмінію та заліза, а в нейтральних та карбонатних ґрунтах переважають фосфати магнію і кальцію.

Загалом фосфорні добрива розділяють на 3 групи:

 1. . легкорозчинний, або водорозчинний.

 2. . слаборозчинний, або розчинний в легких кислотах.

 3. . поганорозчинні.

Суперфосфати в свою чергу діляться на наступні види:

 • простий – порошок сірого кольору, що може злежуватьсь при порушенні умов зберігання. Вміст фосфору до 20%.

 • гранульований – виготовляється з простого суперфосфату шляхом грануляції. Має вигляд гранул сірого кольору, майже не злежується. Вміст фосфору до 20%, кальцій до 12% та сірки до 10%. Характеризується доброю розчинністю в воді та повільним, рівномірним виділенням діючої речовини. Використовується для основного і припосівного внесення в різних ґрунтовно – кліматичних зонах.

 • подвійний – при його виготовленні фосфорна сировина з повною відсутністю гіпсу, оскільки, обробляється фосфорною кислотою.

Для одночасного попадання кальцію та сірки в ґрунт, які убезпечують рослини від грибкових захворювань, варто вносити простий гранульований суперфосфат.

Рекомендації по внесенню суперфосфату

Суперфосфат рекомендовано застосовувати по наступних схемах внесення:

вид внесення

культура

термін внесення

норма на га

норма

на 100м²

норма

на 1м²

1.

2.

3.

Основне внесення під перекопування чи оранку

Підкормка

Закритий грунт

(перекопування)

всі окультурені ґрунти

не окультурені ґрунти, плодові дерева

картопля

овочеві культури

осінь (вересень),

весна (квітень)

осінь (вересень)

весна (квітень)

весна (квітень, травень)

літо (червень, липень, серпень)

400 -500кг

600 – 700кг

300 – 400кг

100-150кг

80 -100кг

4 – 5кг

6 – 7кг

3-4кг

1-1,5кг

0,8-1кг

40 -50г

60 – 70г

40-60г біля стовбурового круга

30 – 40г

10 – 15г

80 – 100г

При приготуванні компосту необхідно додавати 100 г суперфосфату на 100 г компосту.

При застосуванні суперфосфату на кислих ґрунтах необхідно спочатку провести розкислення (вапнування) ґрунту, а через місяць внести суперфосфат. Замість вапнування можна внести фосфоритне борошно.

Таким чином, варто зазначити, що гранульоване фосфорне добриво – Superphoshate ТМ “Агросвіт” насамперед виконує свою основну функцію — збагачує рослину фосфором, мікро- та макроелементами, а також захищає від негативних факторів зовнішнього середовища.

З питань придбання та консультації

звертатись у відділ продажу ППТиква

за тел. +38 (067) 362-05-15,

детальніше www.tukva.com.ua

2 Коментарі

 • graliontorile Опубліковано 05.06.2022 03:06

  I do not even know how I ended up here, but I thought this post was great. I do not know who you are but certainly you are going to a famous blogger if you aren’t already 😉 Cheers!

 • gralion torile Опубліковано 06.06.2022 03:04

  WONDERFUL Post.thanks for share..more wait .. …

Додати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *

Ми працюємо:
ПН - ПТ
9:00 - 18:00

E-mail: office.tukva@gmail.com
Телефон: +38 0362 61-06-87

Для зауважень та пропозицій: +38 067 382 5982