Найактивніший період для аграріїв припадає на весну, проте, слід пам‘ятати, що не менш важливим є осіннє підживлення. Ґрунт за сезон слабшає, втрачає масу живильних речовин, особливо в період вегетації рослин, а тому без підгодівлі не обійтися. Це дозволить відновити природний баланс ґрунту, підготувавши його не тільки до морозу, але і до наступного сезону висадки. Одним з таких важливих мікроелементів є фосфор. Він приймає участь в диханні, передачі енергії, спадкової інформації в рослині та розвитку кореневої системи.
Нестача фосфору у рослині на початкових етапах вегетації може призвести до негативних наслідків навіть після відновлення належного фосфорного живлення на більш пізніх етапах. Під впливом фосфору в листі починає активізовуватись і прискорюватись розкладання білків. Цей процес покращує водне живлення рослини, що призводить до більш раціонального використання води. На відміну від азоту – фосфор не поступає в ґрунт разом з опадами, або завдяки фіксації симбіотичними бактеріями. Існують також інші фосфорні добрива найраціональнішим з яких суперфосфат, тому у цьому випадку варто звернути увагу на Superphoshate ТМ “Агросвіт”. Головними перевагами, якого є достатній вміст другорядних поживних компонентів: сірки та кальцію, короткий час вивільнення фосфору, легка розчинність у воді. Крім цього дрібна фракція гранул суперфосфату запобігає порушенню регулювання клапанів масляних фільтрів в техніки.
Майже кожна сільськогосподарська культура має свої ознаки фосфорного дефіциту. В зернових культурах при дефіциті фосфору верхів‘я листків мають фіолетово – червоне забарвлення, при цьому рослина слабо кущиться. В картоплі листя набуває темно зеленого кольору, при дефіциті фосфору розміщується під гострим кутом від стебла, ріст рослини припиняється, до того ж на кінчиках листків з‘являється темно коричнева смуга. На листі капусти з‘являються прожилки та стають темно зеленими, а пізніше фіолетовими. Пізніше такого кольору набуває вся листова поверхня.
Надлишок фосфору в рослинах супроводжується появою некротичних плям, пожовтінням та опадінням листя.. Через збільшену кількістю фосфатів в ґрунті окремі елементи випадають в осад у вигляді малорозчинних солей, їх доступність для рослин знижується, а в рослин проявляються ознаки дефіциту мікроелементів (марганець, мідь, залізо, цинк, кобальт та ін.).
Забезпечення рослин фосфором:
Фосфор знаходиться в ґрунті в двох формах: мінеральній та органічній. Переважаючими є природні мінеральні фосфати, а їх загальний вміст залежить від вмісту гумусу в ґрунті та гранулометричного складу. Тому фосфор, котрий входить в органічну частину (фосфатиди, фітин білків) недоступний для рослин. Елемент стає доступним для рослин після його мінералізації, тобто розкладу фосфоровмісної органічної речовини мікроорганізмами до простих солей ортофосфорної кислоти. В результаті основними джерелами фосфору стають кальцієві, магнієві, калієві, алюмінієві солі ортофосфорної кислоти, однак вони засвоюються після їх гідролізу в ґрунті та перетворюються з допомогою ферментів котрі виділяє рослина. В різних ґрунтах наявні різні сполуки фосфору. В кислих – це сполуки фосфатів алюмінію та заліза, а в нейтральних та карбонатних ґрунтах переважають фосфати магнію і кальцію.
Загалом фосфорні добрива розділяють на 3 групи:
-
. легкорозчинний, або водорозчинний.
-
. слаборозчинний, або розчинний в легких кислотах.
-
. поганорозчинні.
Суперфосфати в свою чергу діляться на наступні види:
-
простий – порошок сірого кольору, що може злежуватьсь при порушенні умов зберігання. Вміст фосфору до 20%.
-
гранульований – виготовляється з простого суперфосфату шляхом грануляції. Має вигляд гранул сірого кольору, майже не злежується. Вміст фосфору до 20%, кальцій до 12% та сірки до 10%. Характеризується доброю розчинністю в воді та повільним, рівномірним виділенням діючої речовини. Використовується для основного і припосівного внесення в різних ґрунтовно – кліматичних зонах.
-
подвійний – при його виготовленні фосфорна сировина з повною відсутністю гіпсу, оскільки, обробляється фосфорною кислотою.
Для одночасного попадання кальцію та сірки в ґрунт, які убезпечують рослини від грибкових захворювань, варто вносити простий гранульований суперфосфат.
Рекомендації по внесенню суперфосфату
Суперфосфат рекомендовано застосовувати по наступних схемах внесення:
№ |
вид внесення |
культура |
термін внесення |
норма на га |
норма на 100м² |
норма на 1м² |
1.
2. 3. |
Основне внесення під перекопування чи оранку
Підкормка Закритий грунт (перекопування) |
всі окультурені ґрунти
не окультурені ґрунти, плодові дерева картопля овочеві культури |
осінь (вересень),
весна (квітень) осінь (вересень) весна (квітень) весна (квітень, травень) літо (червень, липень, серпень) |
400 -500кг
600 – 700кг 300 – 400кг 100-150кг 80 -100кг |
4 – 5кг
6 – 7кг 3-4кг 1-1,5кг 0,8-1кг |
40 -50г
60 – 70г 40-60г біля стовбурового круга 30 – 40г 10 – 15г 80 – 100г |
При приготуванні компосту необхідно додавати 100 г суперфосфату на 100 г компосту.
При застосуванні суперфосфату на кислих ґрунтах необхідно спочатку провести розкислення (вапнування) ґрунту, а через місяць внести суперфосфат. Замість вапнування можна внести фосфоритне борошно.
Таким чином, варто зазначити, що гранульоване фосфорне добриво – Superphoshate ТМ “Агросвіт” насамперед виконує свою основну функцію — збагачує рослину фосфором, мікро- та макроелементами, а також захищає від негативних факторів зовнішнього середовища.
З питань придбання та консультації
звертатись у відділ продажу ПП “Тиква”
за тел. +38 (067) 362-05-15,
детальніше www.tukva.com.ua
2 Коментарі
I do not even know how I ended up here, but I thought this post was great. I do not know who you are but certainly you are going to a famous blogger if you aren’t already 😉 Cheers!
WONDERFUL Post.thanks for share..more wait .. …
Додати коментар