У січні природа дає садівникові перепочинок і звільняє його від робіт в саду, але це не означає, що потрібно нудьгувати. Навіть в середині зими турбот чимало, і всі інакше, пов’язані з майбутнім сезоном. Чим зайнятися садівнику/городнику в очікуванні весни? Не лише плануванням. Січень – час, коли вже можна висівати дещо на розсаду – і овочі, і квіти. Це ідеальна пора для живцювання. І, звичайно ж, саме в січні ми активно закуповуємо насіння, компоненти і тару для розсади.
Наприкінці січня багато садівників – городників сіють вже на розсаду. Звичайно, заняття це клопітке та витратне, адже при короткому січневому дні, вам доведеться додатково підсвічувати свою розсаду. Для домашнього городу не підійде земля із вуличних грядок. Потрібно купити ґрунт у спеціальних магазинах. У ньому уже знаходиться потрібне співвідношення усіх необхідних елементів, а, також, відсутні різноманітні бур’яни або шкідники. Звісно, на першому місці — зелень та трави, вирощувати їх порівняно просто. Цікавими можуть бути експерименти з насінням полуниці чи картоплі. При такому ранньому посіві і “плоди” ви спробуєте на смак у цьому році.
Можна і потрібно сіяти на розсаду і деякі квіткові культури. До прикладу – гвоздика Шабо – дуже невибагливий і довго, майже до морозів, гарний квітучий кущ. Але від моменту появи сходів до цвітіння проходить 5-6 місяців, тому, щоб гвоздика зацвіла в червні сіяти її потрібно відразу після Нового року. Складніше у домашніх умовах буде виростити овочі, але – цілком реально. Є безліч прикладів, якими діляться садівники-любителі із власного досвіду, які змогли виростити.
Також до травня можна приготувати розсаду турецької гвоздики, примули, дзвіночків і навіть звичайних петуній. Зацвітуть вони раніше, а отже ваша ділянка стане гарною і яскравою на відміну від сусідських;).
І нарешті ваші успіхи у домашньому садівництві залежать від багатьох факторів: погоди, ґрунту, якості “розсади” і, звісно ж, ваших зусиль. Січень – це відмінний час заповнювати “прогалини” по всім статтям садівництва. Купувати препарати для боротьби з хворобами та шкідниками, добрива і т.д.
10 Коментарі
Добрий день! На мішку з субстратом написано 10 л , (важить 3,3 кг). Реально там 5-7 л, ніяк не 10, чому так?!
Доброго дня! Є спеціальна методика визначення насипної ваги торфу. В даній позиції вага одного літра складає 305 грам.
Гарного дня)
Я не мог удержаться комментариев. Исключительно хорошо написано!
Я не мог воздержаться от комментариев. Очень хорошо написано!
Скажите пожалуйста пожалуйста, как бы мне подписаться на все ваши свежие новости?
Доброго дня! За всіма новинами слідкуйте на нашій сторінці у Фейсбук https://www.facebook.com/PEtukva
Подскажите пожалуйста, как лично мне оформить подписку на ваши новости?
Доброго дня! За всіма новинами слідкуйте на нашій сторінці у Фейсбук https://www.facebook.com/PEtukva
Valuable info. Lucky me I found your site accidentally, and I’m shocked why this twist of fate did not took place in advance! I bookmarked it.
obviously like your website but you have to check the spelling on several of your posts. A number of them are rife with spelling issues and I find it very bothersome to tell the truth nevertheless I will definitely come back again.
Додати коментар